Ludzie już leczą się marihuaną – teraz czas na zwierzęta

Marihuana medyczna zyskuje coraz większe grono zwolenników. Kolejne badania potwierdzają jej lecznicze właściwości. Nasiona konopi okazują się pomocne w łagodzeniu objawów jaskry, pomagają chorym na stwardnienie rozsiane, nowotwory, cukrzycę czy padaczkę. Co ciekawe, nie tylko Ci mogą z ich niezwykłej mocy korzystać.

Weterynarze coraz w ogromnej liczbie przypadków zwracają uwagę na korzystny wpływ nasion konopi na stan zdrowia zwierząt. Współcześnie marihuanę medyczną stosuje się zatem nie tylko w leczeniu poważnie chorych ludzi, niemniej jednak również czworonogów. Niestety, w ich przypadku bardzo często pojawiają się funkcjonowania niepożądane, takie jak stres czy dezorientacja, jednak odpowiednie dawkowanie pod okiem specjalisty ma możliwość przynieść zwierzęciu ogromną ulgę. Głównie zmniejszy ból i rozluźni mięśnie.

Nasiona marihuany okazują się pomocne w leczeniu obrzęków, zapalenia stawów oraz stanów zapalnych u kotów i psów. Konopie zwiększają również apetyt u chorych czworonogów. Taka terapia budzi jednak niemało kontrowersji i w pewnych sytuacjach prowadzi do nadużyć. Właściciele próbują wyłudzać recepty na marihuanę medyczną, wymyślając swojemu pupilowi przeróżne choroby. Nasiona marihuany w znaczącej liczbie sytuacji krajów świata są bowiem nielegalne.

Dyskusje nad legalizacją trwają niezmiennie od wielu lat. Nie przeszkadza to natomiast w prężnym rozwoju farmacji konopnej. Pojawia się coraz więcej sklepów z nasionami marihuany, przepisów na pastę konopną czy olej RSO.

Jednym marihuana kojarzy się wyłącznie z groźnym uzależnieniem, innym pomaga przetrwać. Badania pokazują, że zwierzęta w znaczącej liczbie sytuacji nie reagują na leki przeciwbólowe, w tym wypadku nasiona konopi są świetną alternatywą i podstawową drogą do uśmierzenia dolegliwości bólowych.

Jedna odpowiedź do “Ludzie już leczą się marihuaną – teraz czas na zwierzęta”

  1. Jeszcze nie słyszałam o tym, że marihuaną chcą leczyć zwierzęta, jednak czemu nie? Skoro ludziom pomaga to takim pieskom czy kotkom też powinna. Nasiona marihuany sklep internetowy, czy w wersji jadalnej, czy kolekcjonerskiej już dość dobrze rozeszło się po rynku, więc leczenie zwierząt tym specyfikiem też ma szansę.

Dodaj komentarz